Untitled Document


Williams Türkiye

RBC Otomotiv olarak biz, grup şirketlerimiz ile beraber 2005 yılından beri ana faaliyetimiz araç bakım ve koruma olmak üzere otomotiv sektöründeyiz. 2012 yılında da Williams High Performance Car Care ürünlerinin Türkiye distribütörü olduk.

Türkiye genelinde 40 otomotiv plazası içinde Williams araç koruma ve bakım sistemleri olarak kendi organizasyonumuz ve ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

Hizmet verdiğimiz plazalar Porsche,BMW, Audi, VW,Opel, Toyota,Nissan,Seat, Hyundai, Peugeot, Kia, Mitsubishi, Renault ve Dacia markalarını temsil etmektedir.

2013 yılından itibaren ana firmamızın onayı ile Türkiye genelinde Williams franchise bayilikler vermeye de başladık.

RBC Williams olarak bayilerimize sadece marka ve ürün vermiyoruz aynı zamanda ciddi anlamda bir satış ve pazarlama desteği de sağlıyoruz. Çünkü bayilerimizin yaptığı işten her anlamda keyif almasını hedefliyor ve uzun vadeli birliktelik amaçlıyoruz.

Hepimizin bildiği üzere otomotiv sektörü, teknolojik gelişmeye yaptığı katkılar, yarattığı istihdam ve gelişmesine katkı sunduğu sektörlerin çeşitliliği ile dünya ekonomisinde 20. Yüzyıl'da yaşanan ekonomik dönüşüme en yüksek katkıyı sunan sektörlerin başında gelmektedir. Eğer sektör bir ülke olsaydı dünyanın en büyük altıncı ekonomisi olurdu.

Türkiye'nin, genç ve gelir seviyesi sürekli artan nüfusunun otomotiv ürünlerine olan talebi artmakta olsa dahi Türkiye'de otomobil sahipliği oranı oldukça düşüktür.

Dünya Bankası verilerine göre 2013 yılı sonunda Türkiye'de bin kişiye düşen otomobil sayısı 210 civarındadır.Bu rakam gerek gelişmiş Avrupa ülkelerine gerekse de milli geliri bizimle benzer seviyelerde olan ülkelere göre oldukça düşüktür.

Türkiye'deki zenginleşme, çalışabilir nüfusun toplam içindeki payının artması ve kentleşme süreci¬nin devam etmesi, otomotiv pazarının önümüzdeki dönemde büyüyeceğinin işaretleridir.

Dolayısı ile otomotivin farklı alanlarında yapılacak yatırımların da karlı yatırımlar olacağı açıktır.

Otomobil almak herkesin kendi bütçesi dahilinde ciddi bir yatırımdır. Hem bu yatırımı hem bu araçta taşıdığımız tüm değer verdiklerimizi korumak gerektiğini düşünüyoruz. Williams ürünleri ile yapılan her türlü koruma,bakım,temizlik,gibi uygulamanın aracın 2.el değerini yükselttiğinin de altını çizmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu, işi doğru ürünle , doğru uygulama ile ve kendini kanıtlamış bir markanın garantisi ile yapmak ve yaptırmaktır.Biz de bu misyonla yola çıktık ve iş ortaklarımız ile beraber bu efsane markayı dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sektörünün lokomotifi yapmak istiyoruz.