Untitled Document


Williams Kimdir

Williams, öncü bir Formula 1 takımı ve gelişmiş bir mühendislik şirketidir.

1977'de İngiltere'de Sir Frank Williams ve Patrick Head tarafından kurulmuş olan Williams F1 Takımı, kurulduğu günden bu yana, 114 yarış kazanmış ve 16 tane de Formula 1 Dünya Şampiyonluğu ünvanı elde etmiştir.

650 çalışanı ve 125 milyon Euro cirosu ile faaliyet gösteren İngiliz firması Williams, otomotivde "advanced engineering" yani "ileri mühendislik" çalışmalarını, Formula1 kökenli teknolojilerini ve deneyimini geniş bir platformda tüm araçlara uygulanabilir yenilikçi ürün ve hizmetlere dönüştürmektedir.

Williams High Performance Car Care altında toplanmış olan profesyonel araç bakım, temizlik ve boya koruma ürünleri de işte bu efsane markanın dünya genelinde 400'den fazla bayi ve distribütor ile piyasaya sürdüğü ürün ve hizmetlerdir. Özellikle, F1 yarış araçları üzerinde geliştirilmiş olan Williams Seramik Kaplama, 21. yüzyıl boya koruma teknolojisi olup sektörde rakipsizdir.

Şirketimiz RBC Otomotiv grup şirketleri ile beraber 2005 yılından beri sektörde olup, 2012 yılında da Williams High Performance Car Care ürünlerinin Türkiye distribütörü olmuştur. RBC, Türkiye genelinde 40 otomotiv plazası içinde Williams araç koruma ve bakım sistemleri olarak kendi organizasyonu ve ekibi ile hizmet vermektedir.

2013 yılından itibaren ana firmamızın onayı ile Türkiye genelinde franchise bayilikler vermeye de başladık.

RBC Williams olarak bayilerimize sadece marka ve ürün vermiyoruz aynı zamanda ciddi anlamda bir satış ve pazarlama desteği de sağlıyoruz. Çünkü bayilerimizin yaptığı işten her anlamda keyif almasını hedefliyor ve uzun vadeli birliktelik amaçlıyoruz.